logo
2 lata temu

Rodzaje agencji reklamowych 2022. Jak wybrać tą najlepszą?

Podział agencji reklamowych, będącym głównym nurtem w latach 90-tych, na agencje ATL oraz BTL, przy tak dynamicznym rozrastaniu się Internetu i social mediów, stał się lekko podstarzałym i nie aktualnym podziałem. Co więcej, coraz częściej granice pomiędzy tym tradycyjnym podziałem zaczynają się zacierać, a skuteczność każdej z nich budzi coraz więcej wątpliwości. Nowoczesny marketing charakteryzuje bowiem wysoką formą personalizacji, natomiast działania ATL mają na celu budowanie zasięgów i docieranie do jak najszerszego grona odbiorców, przez co często taka promocja trafia do przypadkowych odbiorców spoza grupy docelowej, stając się niedokładną i nieopłacalną kosztowo formą względem potencjalnych zysków.

Dlatego też rozwój digital marketingu stał się również początkiem nowego sposobu myślenia o reklamie, w którym bardzo istotny jest optymalny dobór narzędzi marketingowych skierowanych do ściśle wyselekcjonowanej grupy docelowej. Wszystkie te zmiany mocno odbiły się również na zmianie profili agencji reklamowych.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje ok. 1200 agencji marketingowych, które możemy podzielić na dwie podstawowe grupy w zależności od ich specjalizacji i rodzaju świadczonych usług na agencje marketingu zintegrowanego i agencje wyspecjalizowane.

Agencje marketingu zintegrowanego, zwane również agencjami full service, 360° lub omnichannel, to podmioty świadczące niezwykle szeroki zakres usług, często praktycznie całość obsługi marketingowo-PRowej, czyli realizację projektów marketingowych w dowolnej technice na wszelkich możliwych nośnikach reklamowych offline i online, jak również realizację kompleksowych zintegrowanych kampanii 360°.

Agencje wyspecjalizowane natomiast to agencje skoncentrowane na wybranym, konkretnym obszarze usług komunikacji marketingowej. Zaliczamy do nich:

Aby ułatwić Ci poruszanie się po zawiłym świecie agencji marketingowych powstał serwis Brief4U, który w 1 miejscu skupia wszystkie rodzaje agencji wraz z ich pełnym sprofilowaniem. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym Brief4U pomaga w dopasowaniu najlepszych agencji reklamowych pod kątem Twojego projektu marketingowego, wspierając Cię równocześnie w przygotowaniu profesjonalnego briefu i przeprowadzeniu przetargu.

Poszukiwanie agencji reklamowych jeszcze nigdy nie było tak proste! Zarejestruj się w brief4U i pozwól, aby nowoczesna technologia ułatwiała Twoją codzienną pracę.

Bądź na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami. Dodatkowo subskrybenci otrzymują dostęp do dodatkowych materiałów.